CDOLIVE.IN

  Friday , December 14 , 2018 12:00AMसरस्वती पूजाको महत्व
सरस्वती पूजाको महत्व

सिलगढ़ी 31 जनवरी - सृष्टिको प्रारम्भिक कालमा भगवान विष्णुको आज्ञानुसार ब्रह्माले जीवहरूको, विशेष गरि मनुष्य योनिको रचना गरे। आफ्नो सृष्टिसित उनी खुशी थिएनन्। उनलाई केही कमी भएको भान हुन्थ्यो। जसको कारण चारतिर मौनता छाएकोथियो। विष्णुसित अनुमति लिएर ब्रह्माले आफ्नो कमण्डलुबाट जल छरे, पृथ्वीमा जलकण छरि


योग भन्ने कि योगा?
योग भन्ने कि योगा?

योग संस्कृत शब्द हो। अंग्रेजहरुले पनि आत्मसात गरेपछि यो शब्द संसारभरि फैलियो। तर अंग्रेजी भाषाका हरेक जसो शब्द हलन्त बोलिन्छन्। उनीहरु अजन्त बोल्नै सक्दैनन्। तसर्थ अंग्रेजी भाषा अकारान्त भाषा नभएकाले योग् लाई योग बनाउन Yog शब्दमा a थपे, जसले गर्दा आधा ग् पूर्ण ग हुन्छ। यसपछि योग् नभनेर योगा भन्न थाल


खपरैल गायत्री परिवारद्वारा विश्व शान्ति एकता-अखण्डता महायज्ञ सम्पन्न
खपरैल गायत्री परिवारद्वारा विश्व शान्ति एकता-अखण्डता महायज्ञ सम्पन्न

19 जनवरी सिलगढ़ी – आगामी दिनांक 18 जनवरीको दिन दिव्य कलश यात्राको साथमा खपरैल सैनिकपूरी स्थित गायत्री माता मन्दिरमा चार दिवसीय महायज्ञको शुभारम्भ भयो। शक्ति पिठ हरिद्वार शान्ति कुञ्ज (हरिद्वार) बाट आउनु भएको पण्डितजीद्वारा सञ्चालन हुने उक्त कार्यक्रम विश्व शान्ति एवं एकता अखण्डताको निम्ति शुरू गरिएक


अध्यात्म र विज्ञान
अध्यात्म र विज्ञान

अध्यात्म (सनातन धर्म) र विज्ञान p;धर्मले जीवन र जगतको सुरुवात भगवान को सत्तासंग जोडेर गरेको छ । अहिले सम्मका विद्वान्हरूका खोज र तथ्यलाई मान्ने हो भने पूर्वीय दर्शनले पांच हजार वर्ष पहिले नै बेद र उपनिसद जस्तो उत्कृष्ट शास्त्र मानव सभ्यतालाई उपहार दिएको छ, जसले जीवन र जगतको सम्बन्धका बारेमा माथिल्लो


1
» Last Page 1 of 1