CDOLIVE.IN

  Friday , December 14 , 2018 12:28AMपहाडमा बांग्ला भाषा अनिवार्य गर्न नदिने - विमल गुरूङ
पहाडमा बांग्ला भाषा अनिवार्य गर्न नदिने - विमल गुरूङ

दार्जीलिङ 31 मई - गोर्खा जनमुक्ति मोर्चाले नेपाली स्कूलहरूमा कुनैपनि अवस्थामा बांग्ला भाषा अनिवार्य गर्न नदिने जारी प्रतिवाद आन्दोलन अझ चर्काउने बताए। मंगलबार दार्जीलिङको गोर्खा रंगमञ्च भवनमा आयोजित पार्टीको समीक्षा सभामा अध्


बंगला भाषा लागु गर्ने निर्णयको कालेबुङ नागरिक अधिकार मञ्चबाट कठोर प्रतिवाद
बंगला भाषा लागु गर्ने निर्णयको कालेबुङ नागरिक अधिकार मञ्चबाट कठोर प्रतिवाद

कालेबुङ 29 मई- पश्चिम बंगालकी मुख्यमन्त्री ममता ब्यानर्जीले नेपाली विद्यालयहरूमा कथित रुपमा बंगला भाषा लागु गर्ने निर्णय लिएको विरूद्ध पहाड़भरि नै विरोध भइरहेको छ। पहाड़का विभिन्न राजनैतिक दल लगायत सचेत वर्गले राज्य सरकारको य


राज्य सरकारको बंगला भाषा नीतिविरूद्ध मौन जुलुस
राज्य सरकारको बंगला भाषा नीतिविरूद्ध मौन जुलुस

मङ्पु 29 मई- राज्य सरकारको निर्णयले नेपाली भाषामाथि आघात गरेको भन्दै खरसाङ महकुमाको मङ्पुका सचेत अभिभावको  जमातले विरोध प्रदर्शन गरे। सोमवार मङ्पुका सचेत युवा, मातृभाषाप्रेमी समुदाय, सचेत नागरिक तथा प्रबुद्ध नागरिकहरूले


बाग्राकोटमा सरकारी गड्डी दोकान निर्माणको विरोध
बाग्राकोटमा सरकारी गड्डी दोकान निर्माणको विरोध

डुवर्स 27 मई- पश्चिम बंगालको जलपाईगढ़ी जिल्ला अन्तर्गत पर्ने डुवर्स क्षेत्र स्थित बाग्राकोट बजार परिसरमा स्थापना गरिन लागेको सरकारी गड्डी दोकानको विरोध जनाउँदै क्षेत्रवासी समूहले ऱ्यालीको आयोजना गरेर साधारण जनतालाई यसको विरोध


सिक्किमका तिमी चियालाई पूर्ण अर्गैनिकको ऐतिहासिक मान्यता प्राप्त
सिक्किमका तिमी चियालाई पूर्ण अर्गैनिकको ऐतिहासिक मान्यता प्राप्त

गान्तोक 26 मई - पहाड़ र डुवर्स-तराईको चिया बंगान बन्दको शिकार हुँदै गइरहेको अवस्थामा सिक्किमका तिमीबाट उत्पादित चियालाई आइएमओ-ले शतप्रतिशत अर्गेनिक भन्दै प्रमाण पत्र प्रदान गरेको छ। यस खबर प्रकाशमा आउन साथ सिक्किम राज्यको मान


4 जूनमा पहाड़ भ्रमणमा आउने ममता ब्यानर्जी
4 जूनमा पहाड़ भ्रमणमा आउने ममता ब्यानर्जी

सिलगढ़ी 25 मई -पश्चिम बंगालकी मुख्यमन्त्री ममता ब्यानर्जी 4 जूनमा पहाड़ भ्रमणमा आउने भएकी छन्। पहाड़ भ्रमणमा मुख्यमन्त्री ममताले नगरपालिका चुनाउमा तृणमूल कांग्रेसलाई विजय तुल्याइएकोमा मिरिकवासीलाई धन्यवाद टक्राउनेछिन्। मिरिकमा तिनको धन्यवाद ज्ञापन कार्यक्रमपछि तिनी दार्जीलिङ जाने अनि 6 र 7 मईमा त्यह


खस जनजातिको कार्यालय उद्घाटन
खस जनजातिको कार्यालय उद्घाटन

कालेबुङ 23 मई – खस जनजाति बोर्डको कार्यालय कालेबुङको 11 माईलमा अन्त्य नारायण सन्यासीको बाहुलीबाट उद्घाटन गरिएको छ। खस बोर्डको कार्यालय उद्घाटन कार्यक्रममा बोर्डका चेयरमेन राजेन भेटवालको उपस्थिति अनि दार्जीलिङ पहाड लगायत डुवर्स तराई क्षेत्रका कार्यकर्ता साथै सदस्यहरू पनि उपस्थिति रहेको बोर्डका चेयरमे


बंगाला भाषा अनिवार्य हुनुपर्ने विषयमा पहाड़मा विरोध प्रदर्शन
बंगाला भाषा अनिवार्य हुनुपर्ने विषयमा पहाड़मा विरोध प्रदर्शन

दार्जीलिङ 23 मई - बंगालको सबै सरकारी स्कुलहरूमा राज्य सरकारद्वारा बंगाला भाषा अनिवार्य गर्ने निर्णयको विरोध गर्दै दार्जीलिङमा जनमुक्ति मोर्चको भातृ संगठन युवा मोर्चाले निकालेको र्‍यालीमा पुलिस प्रशासनसित बात विबाद भएको छ। मंग


पवनकुमार चाम्लिङलाई बागडोगरा एयरपोर्टमा भव्य स्वागत
पवनकुमार चाम्लिङलाई बागडोगरा एयरपोर्टमा भव्य स्वागत

सिलगढ़ी 19 मई- भैरवसिहं शेखावत आजीवन पुरस्कार पाएर सिक्किमका राज्यका मुख्यमन्त्री पवनकुमार चामलिङलाई बागडोगरा एयरपोर्टमा भव्य स्वागत जनाइयो। गुलाबी शहरका रूपमा विख्यात जयपुरमा गत 15 मईको दिन मुख्यमन्त्री चामलिङलाई उक्त शीर्ष


मिरिक मात्र तृणमूलको झोलीमा
मिरिक मात्र तृणमूलको झोलीमा

मिरिक 17 मई – चारवटा नगरपालिकाका चुनावमा तृणमूलकोमा मिरिक मात्र हातमा परियो। मिरिकको 9-वटा वार्डमा भएको चुनाउमा तृणमूलले 6 वटा आसन दखल भयो भने मोर्चाले केवल 3 वटा आसनमा मात्र जीतेको छ। मिरिकले महकुमाको दर्जा प्राप्त गरेको थियो भने प्रथमपल्ट सम्पन्न भएको मिरिक नगरपालिका चुनाउमा जीत्नु तृणमूलको लागि म


1 2 3
» Last Page 1 of 3