CDOLIVE.IN

  Thursday , December 13 , 2018 10:49PMनेपालको समर्थन नरहेको, गोर्खाल्याण्ड मागलाई नरेन्द्र मोदीले हल गर्न सक्छन् - प्रधानमन्त्री देउबा
नेपालको समर्थन नरहेको, गोर्खाल्याण्ड मागलाई नरेन्द्र मोदीले हल गर्न सक्छन् - प्रधानमन्त्री देउबा

काठमाण्डु 29 जून- नेपालको नव निर्वाचित प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउबाले छिमेकी मुलुकको दार्जीलिङ पार्वतीय क्षेत्रमा तिब्रतासित चलिरहेको गोर्खाल्याण्ड आन्दोलनली भारतको अन्तरिक मामिला बताएका छन्। उनले यो आन्दोलनलाई नेपाल देखि अल


भारतले गल्ती नसुधारेसम्म चीनले नाथुला नखोल्ने
भारतले गल्ती नसुधारेसम्म चीनले नाथुला नखोल्ने

बेइजिङ 28जून-हिन्दु अनि बौद्ध धर्मावलम्वीहरूको पवित्र तीर्थस्थल कैलाश मानसरोवर आउजाउ गर्ने नाथुला नाका चीन–भारत विवादका कारण अनिश्चितकालका लागि अवरूद्ध हुने भएको छ। बुधबार राजधानी बेइजिङमा आयोजित परराष्ट्र मन्त्रालयको नियमित


पाकिस्तानी भूमि आतंकवादका लागि प्रयोग हुन नदेऊ – मोदी
पाकिस्तानी भूमि आतंकवादका लागि प्रयोग हुन नदेऊ – मोदी

वाशिंगटन 27 जून - अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प र भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले पाकिस्तानलाई आफ्नो भूमि आतंकवादी आक्रमणका लागि प्रयोग हुन नदिन आग्रह गरेका छन्। ह्वाइट हाउसमा दुई नेताको भेटपछि जारी संयुक्त वक्तव्यम


पाकिस्तानमा तेल ट्याङ्करमा आगलागीमा १५३ जनाको मृत्यु
पाकिस्तानमा तेल ट्याङ्करमा आगलागीमा १५३ जनाको मृत्यु

बहालपुर 26 जून - पाकिस्तानको पञ्जाव प्रान्तमा आइतबार भएको तेल ट्याङ्कर दुर्घटना भएपछि आगलागीमा 153 जनाको ज्यान गएपछि पाकिस्तानमा इद पर्व खल्लो भएको समाचार छ। सोमबार शुरू भएको इदको पूर्व सन्ध्यामा आइतबार बिहान तेल ट्याङ्कर दुर


दार्जिलिङमा शान्तिको कामना गर्दै पशुपतिमा दीप प्रज्वलन
दार्जिलिङमा शान्तिको कामना गर्दै पशुपतिमा दीप प्रज्वलन

काठमाण्डु 24 जून- भारतको दार्जिलिङ आसपासका क्षेत्रमा शान्तिको कामना गर्दै आज यहाँ दीप प्रज्वलन गरिएको छ। पशुपति मन्दिरको आरती स्थलमा भएको दीप प्रज्वलनमा नेपालमा अस्थायी रुपमा बसोबास गरिरहेका दार्जिलिङ, सिलगढी लगायत नेपाली भाष


हङकङमा गोर्खाल्याण्डको समर्थनमा दिप प्रज्जवलन गर्ने
हङकङमा गोर्खाल्याण्डको समर्थनमा दिप प्रज्जवलन गर्ने

हङकङ 24 जून-दार्जिलिङका हङकङमा बस्ने गोर्खाल्याण्ड प्रेमीहरूले माग गर्दै आन्दोलनको समर्थनमा गरेका छन्। ‘यूनाईटेड गोर्खा कम्यूनिटी अफ इण्डिया– हङकङ’ ले 25 जून, आइतबार गोर्खाल्याण्ड आन्दोलनमा मारिएकाहरुको सम्मानार्थ दिप प्रज्जव


मेक्सिको संसारकै दोस्रो हिंसाजन्य देश, सीमामा पर्खाल बनाएरै छोड्छौं  : ट्रम्प
मेक्सिको संसारकै दोस्रो हिंसाजन्य देश, सीमामा पर्खाल बनाएरै छोड्छौं : ट्रम्प

अमेरिका 23 जून-अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले मेक्सिकोलाई संसारकै दोस्रो ठूलो हिंसाजन्य देशको संज्ञा दिएका छन्। उनले शुक्रबार आफ्नो ट्वीटरमा पोस्ट गर्दै भनेका छन्– मेक्सिको सिरियापछिको दोस्रो ठूलो हिंसाजन्य देश हो।


अबु बकर अल बगदादी मारिएको रूसको दाबी
अबु बकर अल बगदादी मारिएको रूसको दाबी

16 जून- इस्लामिक स्टेटका नेता अबु बकर अल बगदादी मारिएको रूसको दाबी गरेको छ। शुक्रबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै रूसी सेनाले यस्तो जनाएको हो। रूसी सेनाका अनुसार गत मे 28 को राती सुखोइ विमानद्वारा सिरियाको रक्कानजिकै गरिएको 10 मिनेट लामो हवाइ आक्रमणमा बग्दादीको मृत्यु भएको हुनसक्छ। सो आक्रमणमा आइएसका म


अमेरिकालाई हामी शत्रु मान्दैनौँ: राष्ट्रपति पुटिन
अमेरिकालाई हामी शत्रु मान्दैनौँ: राष्ट्रपति पुटिन

रूस15 जून-रूसी राष्ट्रपति पुटिनले हामी अमेरिकालाई शत्रुका रूपमा नहेर्ने बताएका छन्। रुसी नागरिकसँग वार्षिक रुपमा आयोजना गरिने प्रश्नोत्तर कार्यक्रममा बिहीबार बोल्दै पुटिनले रुस अमेरिकासँग रचनात्मक संवादका लागि तयार रहेको बताएका हुन्।‘हामी अमेरिकालाई शत्रुका रुपमा हेर्दैनौँ,’ पुटिनले भने, ‘हतियार अप्


बंगलादेशमा बाढीपहिरोमा मृत्यु हुनेको संख्या 146
बंगलादेशमा बाढीपहिरोमा मृत्यु हुनेको संख्या 146

डाका 14 जून- बंगलादेशमा बाढीपहिरोमा परी मृत्यु हुनेको संख्या बुधबारसम्म 146 पुगेको छ । सोमबारको भीषण वर्षापछि आएको पहिरोले तीन पहाडी जिल्लाका सैयौँ घर पुरेको जनाइएको छ। पहिरोमा परी रंगमती जिल्लामा 98, चट्गाउँमा 36 र बन्दरवनम


1 2
» Last Page 1 of 2