CDOLIVE.IN

  Thursday , December 13 , 2018 11:40PMकालेबुङमा सर्वदलीय बैठकमा सम्पन्न
कालेबुङमा सर्वदलीय बैठकमा सम्पन्न

कालेबुङ 29जून–गत दिन देखि चलिरहेको गोर्खाल्याण्ड आन्दोलनको रूपरेखा गर्न आज बसेको सर्वदलीय बैठकमा पारित गरिएका प्रस्ताव १- गोर्खाल्याण्ड नै एकमात्र एजेंडा। २- गोर्खाल्याण्ड आंदोलन संगै अनिश्चितकालिन बन्द पनि जारी रहने। ३- गोर्खाल्याण्ड समन्वय समिति गठन। कल्याण देवान समितिको संयोजक नियुक्त। ४- गोर्खाल


सिलगढ़ीमा सिक्किमका वाहनहरुको तोड़फोड़
सिलगढ़ीमा सिक्किमका वाहनहरुको तोड़फोड़

सिक्किम 29 जून- सिक्किमका मुख्यमन्त्री पवन चामलिङले दार्जीलिङमा भईरहेको गोर्खाल्याण्ड आन्दोलनलाई पूर्ण रूपमा समर्थन जनाएपछि सिलगढ़ीमा यसको विरोधी गर्दै सिक्किमका वाहनहरूलाई तोड़फोड़ गर्ने कार्यहरू हुन थालेको छ। सिलगढ़ीको हिलकार्ड रोड र चम्पासरी क्षेत्रमा सिक्किम नम्बर प्लेट भएका गाडीहरूलाई गोर्खाल्य


गोर्खाल्याण्डको आन्दोलनलाई प्राणभन्दा प्यारो सम्झिदै बालबालिकाहरू पनि सड़कमा
गोर्खाल्याण्डको आन्दोलनलाई प्राणभन्दा प्यारो सम्झिदै बालबालिकाहरू पनि सड़कमा

दार्जीलिङ 29 जून- बुधबार दार्जीलिङको सडकमा ओर्लेरका सासाना नानीहरू जातीय भेषभूषामा सडकमा ओर्लिएर गोर्ख


पहाड़भरि 4 जुलाईसम्म इन्टरनेट सेवा ठप
पहाड़भरि 4 जुलाईसम्म इन्टरनेट सेवा ठप

दार्जीलिङ 28 जून- राज्य सरकारबाट पहाडमा इन्टरनेट परिसेवा बन्दको रहेको बेला फेरि यो परिसेवा सिमा बढाएर 4 जुलाई सम्म गरिएको छ। पहाड़को आन्दोलनलाई मोबाइलबाट भोइस कल अनि SMS गर्न सक्ने शंखाले यो परिसेवा बन्द राखिएको छ। दार्जीलिङका जिल्ला शासक जयश्री दासगुप्ताले एउटा विज्ञप्ति जारी गरी यस प्रकारको निर्दे


कालेबुङमा गोर्खाल्याण्ड टेरिटोरियल एडमिनिस्ट्रेसनको एक्ट साथै पुतला जलाए
कालेबुङमा गोर्खाल्याण्ड टेरिटोरियल एडमिनिस्ट्रेसनको एक्ट साथै पुतला जलाए

कालेबुङ 27 जून- गोर्खा जनमुक्ति मोर्चाको दार्जीलिङ पहाड तथा समतल अनि कालेबुङ जिल्लामा पनि जीटीए सम्झौताको एक्ट जलाउने कार्यक्रम सम्पन्न भयो। 18 जुलाई 2011 मा गोर्खा जनमुक्ति मोर्चा, केन्द्र सरकार अनि राज्य सरकारमाझ सम्पन्न त्


सिक्किम नेशनलाइज्ड स्टेट ट्रान्सपोर्टले पर्यटकको लागि सूचना
सिक्किम नेशनलाइज्ड स्टेट ट्रान्सपोर्टले पर्यटकको लागि सूचना

सिलगढ़ी 23 जून- सिक्किमका मुख्यमन्त्री पवन चामलिङले गोर्खाल्याण्डको पक्षमा आफ्नो समर्थन जनाउँदै केन्द्रीय गृहमन्त्री राजनाथ सिंहलाई पत्रचार गरे वापत सिक्किम डेमोक्रेटिक फ्रण्टको पक्षबाट गोर्खाल्याण्डको पक्षमा प्रस्ताव पारित ग


जीटीएका ४३ सभासदले दिए सामूहिक राजीनामा
जीटीएका ४३ सभासदले दिए सामूहिक राजीनामा

दार्जीलिङ 23 जून - गोर्खाल्याण्ड आन्दोलनलाई बाधा हुने भएकोले गोर्खा क्षेत्रीय प्रशासन (जीटीए) का 43 सभासदले सामुहिक राजीनामा दिएका छन्। उनीहरुले जीटीए खारेजको माग गरेका छन्। गोर्खा जनमुक्ति मोर्चाका अध्यक्ष विमल गुरुङले भने, ‘जीटीए त्याग्न एलाइन्स पार्टनको अपील थियो। आज हामी सबै सभासदले राजीना


चार कारण  गोर्खाल्याण्ड पृष्ठभूमि चाहिने
चार कारण गोर्खाल्याण्ड पृष्ठभूमि चाहिने

22 जून(महेन्द्र पी लामा)-अलग राज्यको ऐतिहासिक मागलाई दबाउन दार्जिलिङमा पुलिस, अर्धसैन्य बल र सेना तैनाथ गरिनु खतरनाक छ। शान्तिप्रेमी र अत्यन्त सहनशील पहाडी जनमाथिको यो राज्यनिर्देशित कठोर दमन गलत छ। ‘चिकेन नेक करिडोर’ का रूपमा परिचित यस स्थानमा देखिएको अस्थिरताका चार पृष्ठभूमि हुनसक्छन्। पहिलो, गोर


केवल 23 जून दिनको छूट विद्यार्थीहरूको लागि मात्र :  विनय तामाङ
केवल 23 जून दिनको छूट विद्यार्थीहरूको लागि मात्र : विनय तामाङ

दार्जीलिङ 22 जून- पहाड़मा छुट्टै राज्यको मांग गरिरहेको बेला एक दिन खोल्ने भएको कारण केवल यस क्षेत्रका विद्यालय अनि महाविद्यालय लगायत अन्य स्थानका बोर्डिङमा बस्ने विद्यार्थीहरूलाई शुक्रवार 23 जूनको दिन विहान 6 बजेदेखि बेलुकी 6


पहाड़को राजनीतिक पार्टीहरू उपस्थित नभए पनि बैठक गर्ने :  गौतम देव
पहाड़को राजनीतिक पार्टीहरू उपस्थित नभए पनि बैठक गर्ने : गौतम देव

सिलगढ़ी 21 जून - ममता सरकारले बिहीवार डाकेको सर्वदलीय बैठकमा पहाडका कुनै पनि राजनीतिक दलले अंशग्रहण नगर्ने घोषणा गरेको छ। राज्यका पर्यटनमन्त्री गौतम देवले जानकारी दिदै पहाड़को कुनै पनि राजनीति दल नआए पनि हामी आफूहरू मात्र बैठ


1 2 3 4
» Last Page 1 of 4