CDOLIVE.IN

  Thursday , December 13 , 2018 11:36PMबैठकको ठिक एकदिन अघि जीएमसीसीलाई जीएसएसएसको सुझाव पत्र
बैठकको ठिक एकदिन अघि जीएमसीसीलाई जीएसएसएसको सुझाव पत्र

दिल्ली 31 जुलाई- गोर्खाल्याण्ड मुभमेन्ट को अर्डिनेशन कमिटीलाई दिल्लीको गोर्खाल्याण्ड संयुक्त सङ्घर्ष समितिले बैठकको ठिक एकदिन अघि 10 बुँदे लिखित सुझाव दिएका छन्। जीएसएसएसका अध्यक्ष कीरण बिकेले जीएमसीसीका संयोजक कल्याण देवानला


मोर्चाका प्रमुख विमल गुरूङले बन्द खोल्ने नखोल्ने निणर्य मोर्चाको हो
मोर्चाका प्रमुख विमल गुरूङले बन्द खोल्ने नखोल्ने निणर्य मोर्चाको हो

दार्जीलिङ 31 जुलाई-धेरै महिना पछि अचानक पत्रकारसम्मेलन गर्न निस्किएका मोर्चाका प्रमुख नेता विमल गुरूङले जीएमसीसीको दिल्लीमा हुने बैठकमा बन्द खोल्ने निर्णय गर्ने पक्षमा नरहेको बताए । पत्रकारहरूले सोधेको एउटा प्रश्नको उत्तरमा गुरूङले भने चलिरहेको अनिश्चितकालीन बन्द, मोर्चाले गरेको होइन न त जीएमसीसीले


ग्लोबर ऱ्यालीमाथि जयगाउँमा लाठीचार्ज अन्य घाइते
ग्लोबर ऱ्यालीमाथि जयगाउँमा लाठीचार्ज अन्य घाइते

डुवर्स 30जुलाई-जयगाउँमा पनि छुट्टै राज्य गोर्खाल्याण्डको निम्ति ग्लोबर ऱ्याली निकालिएको छ। गोर्खाल्याण्ड संयुक्त सङ्घर्ष समितिले ग्लोबल मार्चको आह्वान गरेको थियो। गोर्खाहरूले ग्लोबर ऱ्यालीमा धेरै संख्यामा भाग लिएको थियो। ग्लोबर ऱ्यालीलाई पुलिस रोक्नलाई बङ्गाल पुलिसले आन्दोलनकारीहरूमाथि अश्रुग्यास प्


विश्वभरिमा गोर्खाल्याण्डको निम्ति ग्लोबर ऱ्याली गर्दै सड़कमा
विश्वभरिमा गोर्खाल्याण्डको निम्ति ग्लोबर ऱ्याली गर्दै सड़कमा

सिलगढ़ी 30 जुलाई- गोर्खाल्याण्ड प्रति एकता देखाउन गोर्खाल्याण्ड संयुक्त सङ्घर्ष समितिका सदस्याहरूले आह्वान गरको ग्लोबल ऱ्यालीमा विश्वभरका गोर्खाहरूले आज सडक ऱ्याली गर्दै उत्रिए। गोर्खाल्याण्डको माग गर्दै भारत भरि नभएर विश्व भरिनै आजको गोर्खाहरूले बङ्गाल सरकारले गरको दमन निति अनि मानवधिकारको उलङ्घनको


8 अगस्त 6 बजीभित्र केन्द्रले वार्ता बोलाएन भने 9 अगस्तदेखि कठोर आन्दोलन हुने, मोर्चाले दियो केन्द्रलाई वारनिङ्ग
8 अगस्त 6 बजीभित्र केन्द्रले वार्ता बोलाएन भने 9 अगस्तदेखि कठोर आन्दोलन हुने, मोर्चाले दियो केन्द्रलाई वारनिङ्ग

दार्जीलिङ 29 जुलाई-गोर्खाल्याण्ड मुभमेन्ट कोअर्डिनेशन कमिटीले कार्यक्रमहरू घोषणा गर्न धेरै समय लिदै गरेको बेला मोर्चा आफ्नो कार्यक्रमहरू फटाफट घोषणा गर्न थालियो। विमल गुरूङले सङ्गठनका प्रमुख, तीन विधायक, अनि नगरपालिकाका नगरपा


सुकुनामा आन्दोलनकारीहरूमाथि पुलिसले गोली चलायो धेरै घाइते
सुकुनामा आन्दोलनकारीहरूमाथि पुलिसले गोली चलायो धेरै घाइते

सुकुना 29 जुलाई-आज पहाड़ देखि तराईमा आन्दोलनकारीहरूले खुकुरी जुलुसमा महानदी, तीनधारे, गाडीधुरालगायतका अन्य मानिसहरूले निकालेको थियो। आन्दोलनकारीहरूलाई तराईमा प्रवेश गर्न नदिनको लागी पुलिसले सुकनामा अघिबाट नै व्यारिकेट राखेको


गोर्खाल्याण्डको मांग शहिद दिवस पछि 'कडा रुप' लिने सम्भावना
गोर्खाल्याण्डको मांग शहिद दिवस पछि 'कडा रुप' लिने सम्भावना

दार्जीलिङ 23 जुलाई- गोर्खाल्याण्डको माग गर्दै दार्जिलिङ, मिरीक, खर्साङ र कोलेबुङ सहितको क्षेत्रमा जारी आमहड्तालले आईतबार 38 दिन पुरा गरेको छ। भोकमरीले वागननदेखि सडकसम्म राज गरी सक्यो तर त्यहाँ उठेको बेग्लै गोर्खाल्याण्डक


बंगाल सरकारले एवीएन चैनल अफिसलाई सिल
बंगाल सरकारले एवीएन चैनल अफिसलाई सिल

सिलगढ़ी 23 जुलाई- गोर्खाल्याण्डको आवज बन्द गर्नको निम्ति बंगालकी मुख्यमन्त्रीले अझ झन कड़ा रूप आपनाउँदै। गत केहि समयदेखि नेपाली भाषाको टिलिभिजन शुरू भएको थियो। यस टिलिभिजनले गोर्खाल्याण्डको गतिविधि देखाउदै आइरहेको कारण आज एवीएन आफिसलाई ममताको अन्धा कानुनको शिकार भएको जानकारी प्राप्त भएको छ। शनिवार व


दिल्ली मुखि गोर्खाल्याण्ड आन्दोलन, मोदीलाई भेट्ने
दिल्ली मुखि गोर्खाल्याण्ड आन्दोलन, मोदीलाई भेट्ने

दार्जीलिङ 20 जुलाई-गार्खाल्याण्ड मुभमेण्ट कोअर्डिनेशन कमिटी (जीएमसीसी)को बैंठकले दार्जीलिङमा आन्दोलनलाई जारी राख्दै केन्द्रीय सरकारलाई दबाव दिन दिल्ली जाने निर्णय लिएको छ। गोर्खा जनमुक्ति मोर्चा (गोजमो) अब यो आन्दोलनमा प्रधान


नरबहादुर भण्डारीको पार्थिव शरीरको अन्तिम विधाई
नरबहादुर भण्डारीको पार्थिव शरीरको अन्तिम विधाई

गोन्तोक19 जुलाई-सिक्किमका पूर्व मुख्यमन्त्री नरबहादुर भण्डारीको पार्थिव शरीर बुधबार सैनिक सम्मान तथा श्रद्धाञ्जलीसहित दाह संस्कार गरियो। पूर्व मुख्यमन्त्रीलाई श्रद्धाञ्जली चढ़ाउने र अन्तिम दर्शनको निम्ति राज्यका मुख्यमन्त्री


1 2
» Last Page 1 of 2