CDOLIVE.IN

  Friday , January 18 , 2019 7:55PMदक्षिण कोरियाकी पूर्वराष्ट्रपतिलाई 30 वर्ष जेल सजाय माग
दक्षिण कोरियाकी पूर्वराष्ट्रपतिलाई 30 वर्ष जेल सजाय माग

28 फरवरी-दक्षिण कोरियाकी पूर्वराष्ट्रपति पार्क ग्युन हायलाई भ्रष्टाचार काण्डमा 30 वर्षको जेल सजाय माग गरिएको छ । यहाँका सरकारी वकिलले पूर्वराष्ट्रपति हायले गरेको भ्रष्टाचार र शक्ति दुरुपयोगको विषयमा गरिएको लामो समयको अनुसन्धा


निर्वाचन गर्नु मात्र प्रजातन्त्र होइन - ज्ञानेन्द्र शाह
निर्वाचन गर्नु मात्र प्रजातन्त्र होइन - ज्ञानेन्द्र शाह

काठमाडौँ 18 फरवरी-पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले अहिलेको राजनीतिक व्यवस्थामाथि गम्भीर प्रश्न उठाए। प्रजातन्त्र दिवसका अवसरमा आइवार एक शुभकामना वक्तब्य निकाल्दै ज्ञानेन्द्रले अहिलेको राजीतिक व्यवस्थाबाट जनता हैरान भएको टिप्पणी पनि गरे। 'प्रजातन्त्र भनेको निर्वाचाहरुको आयोजना मात्र हो भन्ने भ्रम राखिनु


केपी शर्मा ओलीले लिए पद एवं गोपनीयताको शपथ
केपी शर्मा ओलीले लिए पद एवं गोपनीयताको शपथ

काठमाडौं 15 फरवरी-केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीबाट पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । बिहीबार साँझ राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित विशेष समारोहमा प्रधानमन्त्री ओलीले राष्ट्रपतिबाट शपथ लिएका हुन्। नेपा


अमेरिकाको एक विद्यालयमा युवकले अन्धाधुन्ध गोली चलाउदा 17 को मृत्यु
अमेरिकाको एक विद्यालयमा युवकले अन्धाधुन्ध गोली चलाउदा 17 को मृत्यु

15 फरवरी- राज्य अमेरिकाको फ्लोरिडास्थित एक विद्यालयमा 19 वर्षीय युवाले अन्धाधुन्ध गोली चलाउँदा 17 जनाको मृत्यु भएको छ अमेरिकी टेलिभिजन सिएनएनले दिएको खबर अनुसार उक्त विद्यालयका पूर्व विद्यार्थीसमेत रहेका 19 वर्षीय निकोलस क्रु


दोस्रो विश्वयुद्धको बम भेटिएपछि लन्डन विमानस्थल बन्द
दोस्रो विश्वयुद्धको बम भेटिएपछि लन्डन विमानस्थल बन्द

लन्डन 13 फरवरी-लन्डनको थेम्स नदीमा दोस्रो विश्वयुद्धको दुईवटा बम भेटिएपछि सोमबार लन्डन सिटी विमानस्थलमा आउने र विमानस्थलबाट बाहिरिने सबै उडान रद्ध भएका छन्। नपड्किएको आधा टन वजनका ती बम थेम्स नदीले बगाएर थुप्रिएको माटोमुनि गा


दक्षिण कोरियाली राष्ट्रपतिलाई किमको निम्तो
दक्षिण कोरियाली राष्ट्रपतिलाई किमको निम्तो

प्योङयाङ 13 फरवरी-उत्तर कोरियाली नेता किम जोन उनले उत्तर कोरिया भ्रमणका लागि दक्षिण कोरियाली राष्ट्रपति मुन जे इनलाई निम्तो गरेका छन्। दक्षिण कोरियामा भइरहेको शीतकालीन ओलम्पिकमा उत्तर कोरिया सहभागी भएपछि दुई देशबीचको कुटनीतिक सम्बन्धमा सुधार आउने संकेत देखिएको समयमा किमले मुनलाई भेटवार्ताका लागि नि


विल्सन विक्रम राई (तक्मे बुढा) गाडी दुर्घटनाग्रस्त
विल्सन विक्रम राई (तक्मे बुढा) गाडी दुर्घटनाग्रस्त

मोरङ 13 फरवरी-विल्सन विक्रम राई (तक्मे बुढा) गाडी खतरनाक दुर्घटनामा परेको छ । सोमवार मोरङको ‘मधुमल्ला महोत्सव’ सकेर बिर्तामोड फर्किँदै गर्दा मध्यराती 12 बजे ‘आई 10’ कार दुर्घटनामा परेको हो । निर्माता तथा कलाकार राजेश घतानीक


माल्दिभ्स संकटमा, उभियो भारत र चीन
माल्दिभ्स संकटमा, उभियो भारत र चीन

माल्दिभ्स 7 फरवरी-माल्दिभ्समा गहिँरिदै गएको राजनीतिक संकटमा दुई शक्तिशाली मुलुक भारत र चीन विपरित उभिएका छन्। शुक्रबार माल्दिभ्सको सर्वोच्च अदालतले थुनामा रहेका विपक्षी दलका 12 सांसदलाई पुनबर्हाली गर्न आदेश दिएको थियो। सोही आदेशमा 9 जना राजनीतिक बन्दीलाई रिहा गर्न पनि सर्वोच्चले भनेको थियो। सर्वोच


किम योङलाई दक्षिण कोरियाको भ्रमणमा पठाउने घोषणा
किम योङलाई दक्षिण कोरियाको भ्रमणमा पठाउने घोषणा

प्योङयाङ 5 फरवरी- परमाणु हतियार परीक्षणका कारण कुटनीतिक सम्बन्धमा चिसोपना आइरहेका बेला उत्तर कोरियाले मुलुकका उच्चस्तरका नेता किम योङ नामलाई दक्षिण कोरियाको भ्रमणमा पठाउने घोषणा गरेको छ। उत्तर कोरियाली शासक किम जोन उनले उच्चस


1
» Last Page 1 of 1